FOTBAL: FC HERMANNSTADT, LA PRIMA VICTORIE DIN ACEST SEZON AL SUPERLIGII

FOTBAL: FC HERMANNSTADT, LA PRIMA VICTORIE DIN ACEST SEZON AL SUPERLIGII
Farul este la a treia înfrângere consecutivă
FC Hermannstadt a învins-o pe Farul Constanța cu scorul de 1-0 (1-0), luni seara, la Sibiu, într-un meci din etapa a 7-a a Superligii de fotbal.
Unicul gol al partidei a fost reușit de Dragoș Albu (12), care a reluat din voleu centrarea lui Silviu Balaure.
Sibienii au mai avut ocazii de gol prin Balaure, cu un șut din 7 metri, apărat de Alexandru Buzbuchi (43), și cu un șut blocat de Fabinho (44). Aurelian Chițu (65), fost jucător al constănțenilor, a fost și el aproape de gol, dar a șutat pe lângă colțul lung.
Farul a căutat egalarea, dar nu a reușit să își creeze ocazii clare de gol, cea mai mare fiind irosită de Răzvan Tănasă (42), care a reluat cu capul pe lângă poartă.
FC Hermannstadt a obținut prima victorie din acest sezon, în timp ce Farul este la a treia înfrângere consecutivă.
Eduard Radaslavescu (Farul) a bifat meciul cu numărul 100 în Superligă, fiind al doilea jucător autohton eligibil U21 (născut după 1 ianuarie 2004) care atinge această bornă, după Andrei Borza (Rapid - 105 jocuri).
Citește și:
- 12:10 - Ionuț Radu, în echipa sezonului din La Liga alături de Mbappé și Lamine Yamal
- 07:57 - Andrei Rațiu visează la primul trofeu european. Rayo Vallecano, duel cu Crystal Palace în finala Conference League
- 12:49 - Costel Gâlcă, atac la conducere după despărțirea de Rapid: „Trebuia să am alte clauze în contract”
- 10:16 - Mihai Stoica, atac la Daniel Pancu: „Nu văd nicio logică în discursul lui”
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News














