Pandurii Târgu Jiu a cedat cu 2-0 partida cu Petrolul Ploiești disputată pe teren propriu în etapa a 22-a din liga secundă.

Prahovenii, care țintesc promovarea în acest sezon, au marcat ambele goluri în prima repriză, prin Ghinga, respectiv Pușcaș, de fiecare dată după erori ale portarului Cotolan.

Gorjenii au avut câteva ocazii bune de a marca, mai ales în repriza secundă, când au evoluat cu un om în plus pe teren, Chindriș fiind eliminat în finalul primei părți.

Este pentru prima oară în acest sezon când echipa de Adrian Bogoi nu a reușit să marcheze pe teren propriu.

Pandurii Târgu Jiu se menține pe locul 10 în clasamentul Ligii 2, la doar șase puncte de ultimul loc retrogradabil, care este ocupat de Aerostar Bacău.

Pentru gorjeni urmează un alt joc dificil, sâmbătă, la Mioveni.

Articolul precedentCamere de supraveghere pentru a-i prinde pe cei care aruncă gunoaie în Târgu Jiu