Cele două echipe de fotbal din Gorj au suferit noi înfrângeri în acest sfârșit de săptămână, rămânând în coada clasamentului: Pandurii, în Liga 2, iar Gilortul, în Liga 3.

După ce săptămâna trecută au primit cinci goluri pe teren propriu de la UTA, ”pandurii” au luat 4 la Călărași. Rusu a deschis scorul în minutul 21, iar Șandru și Lopez au dus scorul la 3-0 până la pauză pentru călărășeni, care au mai marcat o dată și în finalul meciului, prin Honciu.

Eșecul de azi, al șaselea suferit de oamenii lui Adrian Bogoi în primele nouă etape, menține echipa pe penultimul loc în Liga 2, cu doar cinci puncte acumulate.

Lucrurile nu sunt roz nici pentru cealaltă reprezentantă a Gorjului în fotbalul mic din România: Gilortul Târgu Cărbunești.

Promovată în această vară în Liga 3, Gilortul rămâne și după acest sfârșit de săptămână fără victorie în Seria 4. Echipa din Târgu Cărbunești a cedat cu 0-2 pe terenul formației Cetate Deva și, după șase meciuri jucate, a ajuns la cinci înfrângeri.

Gilortul e ultima în clasament, cu un singur punct.

Articolul precedentAmbulatoriu de 2 milioane de euro la Spitalul din Târgu Cărbunești