Advertising
Producătorii de medicamente le transmit românilor că nu este cazul să-și facă stocuri

Medicamente
Scris deRealitatea de Gorj
Publicat30 mar. 2026, 14:27
Sursărealitatea.net
Producătorii de medicamente din România fac apel la populație să nu intre în panică și să nu cumpere medicamente în exces. Patronatul Producătorilor Industriali de Medicamente - PRIMER transmite că, în contextul tensiunilor din Orientul Mijlociu, „stocurile de medicamente existente în România sunt suficiente pentru aproximativ două luni, în condiții de consum obișnuit”.
Citește și
- 08:52Realitatea Medicală cu Nicole Păcuraru: Cafeaua: beneficii și riscuri
- 07:56Primul caz de eutanasiere a unui copil sub 12 ani în Țările de Jos
- 15:23Canicula și pericolul mașinilor închise pentru copii
- 12:39Ce trebuie să faci dacă te mușcă o viperă. Măsurile de prim ajutor recomandate de Salvamont România
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News

























