Pandurii Târgu Jiu a cedat sâmbătă, la Constanța, partida cu Farul, scor 0-2, și a ajuns la doar câteva puncte de linia roșie a clasamentului.

Cu toate că mai este mult de jucat până la finalul sezonului în Liga 2, echipa gorjeană nu pare să mai găsească drumul spre victorie. Oamenii lui Bogoi nu au câștigat niciun meci în 2019, din patru încercări, și, cu toate că rămân pe locul 10 în clasament, mai au doar 3 puncte avans față de zona retrogradării.

Meciul de la Constanța a fost decis încă din prima repriză. Celestino a deschis scorul dintr-un penalty provocat de Fotescu, în minutul 5. ”Pandurii” au ratat câteva bune ocazii și au jucat ofensiv, însă de marcat au marcat tot ”marinarii”. Antoche a stabilit scorul final încă din finalul primei reprize.

Pentru gorjeni urmează un meci aparent ușor, cu Dacia Unirea Brăila, care a prăsit azi, după multă vreme, ultima poziție din clasament, în urma victoriei cu 1-0 în fața colegilor de suferință de la CS Balotești.