Adrian Bogoi, antrenorul Pandurilor din Târgu Jiu. Foto: Pandurii CS

Formația Pandurii Târgu Jiu a suferit al doilea eșec din tot atâtea meciuri în noul sezon al Ligii 2, pierzând fără drept de apel în fața echipei ASU Poli Timișoara, scor 0-3.

A fost un meci în care tinerii jucători ai echipei gorjene au jucat prost sau foarte prost, pierzând aproape toate duelurile cu adversarii lor. Axente a deschis scorul după un sfert de oră, profitând de o greșeală gravă în apărarea Pandurilor.

Bănățenii s-au desprins după o oră de joc, prin Manea, care a finalizat o acțiune de atac simplă. Scorul final a fost stabilit în minutul 80, de Ungureanu.

După două meciuri, Pandurii au cel mai prost golaveraj din Liga 2 (0-5) și nu se pot lăuda cu niciun punct. Etapa viitoare, formația din Târgu Jiu joacă la Reșița, cu CSM.