Campioana diviziei județene Gorj, Gilortul Târgu Cărbunești, a cedat cu 1-2 partida tur din barajul de promovare în Liga 3, pe terenul mehedințenilor de la CS Strehaia.

Gazdele au deschis scorul din lovitură de pedeapsă, în minutul 13, iar la scurt timp după pauză și-au dublat avantajul.

După o oră de joc, Gilortul a revenit în meci, printr-un autogol al gazdelor, iar până la finalul meciului, gorjenii au irosit câteva bune ocazii de gol, cea mai importantă venind în prelungiri, când un jucător al Cărbuneștiului a ratat incredibil, cu poarta goală, din câțiva metri.

Campioana Gorjului păstrează șanse importante de promovare în Liga 3, mai ales că returul meciului cu Strehaia are loc la Târgu Cărbunești, peste o săptămână.

Articolul precedentUn tânăr din Rovinari a tras cu un pistol cu bile într-un polițist și un jandarm
Articolul următorUn copil de nici 2 ani a căzut de la etajul 2 al unui bloc din Motru