Viitorul Pandurii Tg. Jiu a remizat pe teren propriu cu Csikszereda în penultima etapă a sezonului regulat și e pe primul loc în Liga 2, scrie DIGISPORT.

Echipa lui Flavius Stoican a ratat primele șanse ale meciului, prin Sin și Paraschiv, iar apoi același Daniel Paraschiv a avut o șansă uriașă. În repriza a doua, gazdele au cerut penalty, însă nu au primit nimic. Tot Viitorul Pandurii a mai ratat o șansă, însă finalul a fost de foc. În minutul 86, Csikszereda a avut un gol anulat, însă motivul nu este clar.

În caz de victorie, jucătorii din Miercurea Ciuc ar fi fost pe locurile de play-off. În prelungiri, Pandurii au rămas în 10 oameni, după eliminarea lui Lixandru, iar meciul s-a terminat așa cum a început, scor 0-0 și ultima etapă va fi una incendiară, cu 10 echipe care se bat pe 6 locuri.

Sursă: Digisport