Advertising
Ministrul Sănătății vrea negocieri directe cu Pfizer: ”Să găsim soluții pentru oameni și pentru România”

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete
Scris deRealitatea de Gorj
Publicat3 apr. 2026, 11:53
Actualizat3 apr. 2026, 11:54
Sursărealitatea.net
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a declarat vineri, după ce România a pierdut în primă instanță procesul cu Pfizer, că se analizează varianta unor negocieri directe cu reprezentanții companiei farmaceutice, pentru ca sumele pe care țara noastră le datorează să fie transformate în beneficii reale pentru pacienți.
Citește și
- 20:08G7 încearcă să-l convingă pe Trump să sprijine decisiv Ucraina. Zelenski: „Putin nu vrea negocieri”
- 19:53Ana Maria Păcuraru: Apropiatul lui Putin îi cere scuze lui Zelenski
- 19:47Ora 20:00 - Premierul desemnat Adrian Veștea, în direct la Realitatea Plus
- 18:17Nicușor Dan i-a chemat la Palatul Cotroceni pe Adrian Veștea și Sorin Grindeanu. Discuții cruciale după complotul Bolojan-Fritz-UDMR - SURSE
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News


























