INFRACTOR PERICULOS, EVADAT DE SUB ESCORTĂ LA ARAD

INFRACTOR PERICULOS, EVADAT DE SUB ESCORTĂ LA ARAD
Un bărbat arestat pentru că ar fi aruncat în aer un bancomat a fugit de sub escortă, chiar când era adus la Parchetul din Arad
Este alertă la Arad și toate forțele de Poliție au fost mobilizate, după ce un bărbat arestat pentru că ar fi aruncat în aer un bancomat a fugit de sub escortă, chiar când era adus la Parchetul din Arad, pentru prelungirea măsurii restrictive.
Comunicat IPJ Arad cu privire la bărbatul evadat
La data de 4 octombrie a.c., în jurul orei 12.45, polițiștii Centrului de Reținere și Arestare preventivă, aflați în exercitarea atribuțiilor de serviciu, au desfășurat activități pentru escortarea a 2 bărbați, privați de libertate, la Tribunalul Arad, în vederea prezentării în fața magistraților, pentru prelungirea măsurii arestării preventive.
În timp ce escorta debarca bărbații în cauză, la Tribunalul Arad, aceștia au fugit, unul dintre ei fiind prins imediat de polițiști.
Polițiștii continuă căutările celuilalt bărbat, de 42 de ani, din Macea.
Vă rugăm să ne sprijiniți cu mediatizarea, în vederea depistării bărbatului.
Sursa: Realitatea din Justitie
Citește și:
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 15:56 - Alexandra Păcuraru, după hotărârea CNA de a menține decizia de retragere a licenței televiziunii Realitatea PLUS: „Au fost pregătiți să respingă orice argument! Au câștigat doar prima luptă”- VIDEO
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
- 15:40 - CNA a respins solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News










