Advertising
Angajații din sănătate protestează la Ministerul Muncii împotriva noii legi a salarizării

Protest la Ministerul Muncii
Scris deRealitatea de Gorj
Publicat28 mai 2026, 11:14
Actualizat28 mai 2026, 12:57
Sursărealitatea.net
Încep protestele față de noua lege a salarizării. De la ora 11, angajații din sănătate pichetează sediul Ministerului Muncii după ce noua lege vine cu tăieri drastice de sporuri ce duc la scăderi de venituri.
Citește și
- 08:38Ioana Dogioiu, atac grav la susținătorii lui Veștea: "Nu mor caii când vor câinii"
- 08:08Adrian Veștea: „Vreau să fie foarte clar: nu îmi depun mandatul de premier desemnat.”
- 08:05Viorel Cataramă, acuzații incendiare la adresa lui Ilie Bolojan: Când va pleca de la putere, vor ieși la iveală afaceri suspecte
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News























