Advertising
SUA au pierdut 11 miliarde de dolari în prima săptămână a războiului cu Iranul

SUA au pierdut 11 miliarde de dolari în prima săptămână a războiului cu Iranul
Scris deRealitatea de Gorj
Publicat12 mar. 2026, 08:01
Sursărealitatea.net
După o săptămână de război împotriva Iranului, Statele Unite au pierdut peste 11,3 miliarde de dolari, potrivit unui briefing al Pentagonului pentru membrii Congresului, afirmă New York Times, notează AFP.
Citește și
- 16:09Focarele de variolă ovină blochează exporturile României. Experții europeni vin să verifice situația din teren
- 14:48România a primit 2,25 miliarde de euro din PNRR. Nazare: „Este o veste bună, dar și un semnal că banii europeni vin când reformele sunt duse la capăt”
- 11:53De ce se scumpesc carburanții în România când petrolul se ieftinește. Măsura care poate lovi șoferii
- 11:35Lovitură dată de ANAF: o „fabrică” de criptomonede ascunsă de ochii autorităților, descoperită la Satu Mare
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News


























