Se extinde rețeaua de gaze în Gorj: Proiect de 30 de milioane de euro

Se extinde rețeaua de gaze în Gorj: Proiect de 30 de milioane de euro
Comunele gorjene Runcu, Dobrița, Răchiți, Bâltișoara, Bâlta și Valea Mare vor avea rețea de gaze, cu plecare de la Suseni.
Comunele gorjene Runcu, Dobrița, Răchiți, Bâltișoara, Bâlta și Valea Mare vor avea rețea de gaze, cu plecare de la Suseni. Cel puțin așa speră primarii localităților, care au făcut deja proiectul.
Suma totală necesară pentru finalizarea rețelei este de 30 de milioane de euro, iar lucrările ar urma să fie demarate anul viitor, după ce va fi obținută o cale de finanțare.Rețeaua de gaze va fi una aeriană, la 30 de centimetri deasupra cotei drumului. Rămâne de văzut dacă se vor și găsi banii necesari implementării proiectului.
Citește și:
- 22:54 - 50.000 de români și-au pierdut locurile de muncă în ultimele luni. Guvernul, somat să scadă TVA și impozitul pe muncă
- 14:54 - România, printre puținele țări din UE unde benzina s-a ieftinit în aprilie. Situația motorinei
- 14:41 - Oana Țoiu, acuzată că cere bani de transport deși are mașină și șofer SPP
- 11:45 - McDonald’s face angajări masive în România: peste 500 de joburi noi în 2026
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News













