Fiul lui Toni Greblă, șef la IAR Ghimbav!

grebla
Octavian Greblă, fiul secretarului general al Guvernului, gorjeanul Toni Greblă, a fost instalat la conducerea companiei IAR Ghimbav, care produce echipamente pentru industria aeronautică.
IAR Ghimbav, care este deținut în proporție de aproape două treimi de Ministerul Economiei, îl va avea drept președinte al Consiliului de Administrație pe fiul lui Toni Greblă.Din noul Consiliu de Administraţie, cu mandate provizorii, mai fac parte Ruxandra-Rodica Anghel (director direcţia industria de apărare de la Ministerul Economiei), Alin Guţu (consilier în cabinetul Ministerului Economiei) şi Măriuca-Oana Pistol (consilier superior în Ministerul Economiei, a condus anterior Consiliul de Administraţie), dar şi fostul deputat Emil Niţă, care este administratorul independent.Postul pe care a fost așezat Octavian Alin Greblă, într-un nou caz flagrant de nepotism marca PSD, este remunerat cu 2.761 de lei pe lună.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 15:14 - România, tot mai dependentă de gazul extern. Importurile au crescut masiv, pe fondul declinului extracției interne
- 12:32 - Ciobanii din Sibiu se revoltă față de acordul Mercosur
- 19:34 - România: făină ieftină, pâine scumpă. De ce produsele de bază costă mai mult decât în Spania sau Italia
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)









