Advertising
Călin Georgescu: Poporul trebuie să beneficieze de resursele țării. Suveranitatea nu se pierde doar politic, ci și economic

Călin Georgescu
Scris de Realitatea de Gorj Publicat: 15 mai 2026, 07:41
Călin Georgescu dezvăluie ce trebuie să facă România ca să devină independentă economic. Acesta susține că pentru a obține acest lucru, toate resursele țării trebuie să intre în proprietatea națiunii, iar beneficiarul acestora să fie poporul român.
Citește și
- 14:08Sfârșitul unui model controversat în salubritatea din Sectorul 1: robinetul banilor publici s-a închis pentru Romprest
- 11:52Daniel Udrescu: Bolojan a introdus tripla taxare a românilor, inflație, impozitarea și majorarea taxelor
- 08:47Analiştii avertizează că şocul petrolier este departe de final, în ciuda acordului dintre SUA şi Iran
- 10:59FOREN 2026: Transelectrica accelerează tranziția energetică. Virgiliu Ivan: „Am pus în funcțiune 1.000 MW într-o singură lună”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News

























