Actualitate· 1 min citire

MAI MULTE UNITĂȚI DE ÎNVĂȚĂMÂNT DIN GORJ AU RĂMAS FĂRĂ FONDURI

MAI MULTE UNITĂȚI DE ÎNVĂȚĂMÂNT DIN GORJ AU RĂMAS FĂRĂ FONDURI

MAI MULTE UNITĂȚI DE ÎNVĂȚĂMÂNT DIN GORJ AU RĂMAS FĂRĂ FONDURI

Realitatea de Gorj
Scris de Realitatea de Gorj Publicat: 29 iul. 2024, 15:13

Fondurile au fost suplimentate de Inspectoratul Școlar Județean

Unitățile de învățământ din Gorj se confruntă cu o reală criză, după ce acestea au rămas fără fondurile necesare pentru a funcționa corespunzător până la încheierea anului.

Printre unitățile afectate, se numără școlile gimnaziale din comunele Schela, Bărbătești, Săcelu, Ciuperceni, Alimpești, Samarinești, Văgiulești, Lelești, Dănciulești, Licurici, Turcinești, Cătunele și Mușetești.

În consecință, conducerea Inspectoratului Școlar Județean Gorj a aprobat suplimentarea bugetului pentru unități de învățământ afectate prin diminuarea bugetului de la Liceul Tehnologic Turceni, Colegiul Național „George Coșbuc” Motru și Școala Gimnazială Motru.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate