VALUL DE CANICULĂ FACE VICTIME: BĂRBAT DE 32 DE ANI GĂSIT MORT CU TEMPERATURA DE 43,3 GRADE CELSIUS

VALUL DE CANICULĂ FACE VICTIME: BĂRBAT DE 32 DE ANI GĂSIT MORT CU TEMPERATURA DE 43,3 GRADE CELSIUS
Valul de caniculă intensă din ultimele zile a dus la tragedii, inclusiv moartea unui bărbat de 32 de ani cu temperatura corpului de 43,3 grade Celsius.
Valul de caniculă intensă din ultimele zile a dus la tragedii, inclusiv moartea unui bărbat de 32 de ani cu temperatura corpului de 43,3 grade Celsius.
Recent, un bărbat de 32 de ani a fost găsit mort pe o bancă, fiind identificat ca provenind din Prigoreni, județul Iași. Medicii au confirmat că decesul său a fost cauzat de temperaturile extrem de ridicate, temperatura corpului său în momentul descoperirii fiind de 43,3 grade Celsius.
"Două cazuri de hipertermie azi noapte. Bărbat de 32 de ani adus din Prigoreni cu 43,3 grade. Din păcate a decedat în ciuda eforturilor de răcire și terapiei în UPU. A fost găsit pe o bancă. Al doilea de 74 ani adus din Lețcani. A fost găsit căzut în casă. Ambii au muncit pe afară", a declarat șefa UPU SMURD Iași. Pe parcursul aceleiași zile, un bărbat în vârstă de 50 de ani a pierit, iar alte două persoane, printre care și un vatman în vârstă de 56 de ani, au intrat în comă din cauza valului intens de caniculă, la Timișoara.
Sursa: Realitatea de Arges
Citește și:
- 21:34 - Liderul Cubei îl avertizează pe Trump: „Orice intervenție va fi întâmpinată cu o rezistență de nezdruncinat”
- 20:42 - UE lansează „EU Inc”: firme înființate în 48 de ore, pentru a opri exodul companiilor spre SUA
- 19:36 - Scene de groază într-o familie din Iași: un bărbat și-ar fi omorât fiul și ar fi vrut să scape de cadavru
- 18:32 - Europa, în fața unei noi crize a carburanților: statele vecine intervin, România încă analizează
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News











