Acuzații de furt de la decedați COVID. Anchetă la Târgu Jiu

Acuzații de furt de la decedați COVID. Anchetă la Târgu Jiu
Anunță reprezentanții unității medicale
Spitalul Județean de Urgență din Târgu Jiu a început o anchetă internă după ce în spațiul public au apărut acuzații cu privire la sustragerea de bunuri de la persoane decedate de COVID.
Fiica unui bărbat care a murit de coronavirus acuză că după decesul tatălui nu a mai primit telefonul mobil și banii care se aflau asupra pacientului. După ce a insistat pe lângă personalul unității medicale bunurile respective i-au fost predate. Alexandru Florin Nițu, purtătorul de cuvânt al Spitalului Județean de Urgență din Târgu Jiu, a declarat că este a doua situație de acest fel adusă în atenția unității medicale și că va avea loc o anchetă internă.
Sursa: Realitatea de Gorj
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News


























