Un sponsor mai puțin pentru Pandurii

pandurii
Pandurii Târgu Jiu, echipa care evoluează în Liga 2, a rămas, oficial, fără unul dintre cei mai importanți sponsori ai echipei: Artego.
Compania a decis să se retragă din acționariatul clubului, cu toate că a investit sume importante la gruparea din Târgu Jiu, în special în ultimii zece ani, când formația a ajuns și în cupele europene și s-a bătut pentru trofee în fotbalul românesc.Cum declinul financiar al grupării gorjene a luat amploare în ultimii ani, Pandurii fiind în insolvență, Artego a încercat să se distanțeze de club, iar acum a făcut pasul decisiv.Astfel, compania nu va fi obligată să plătească cotizațiile restante la club și se retrage din calitatea de membru asociat.În rândul acționarilor echipei Pandurii mai sunt Complexul Energetic Oltenia, Consiliul Judeţean Gorj, Consiliul Local Târgu Jiu şi Uniunea Sindicatelor Miniere Oltenia. Aceste entități sunt obligate, potrivit unei decizii fără caracter definitiv, să plătească cotizații restante de aproximativ 2 milioane de euro.Executarea silită în acest caz a fost blocată de instanță, astfel că Pandurii Târgu Jiu va trebui să mai aștepte până îi vor intra banii în conturi.
Citește și:
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 18:18 - Românii protestează pașnic, miercuri, în fața sediului CNA. Oamenii sunt revoltați de decizia de suspendare a licenței realitatea Plus
- 16:41 - Situație critică pentru Mircea Lucescu: medicii au descoperit AVC-uri și trombembolism pulmonar
- 13:56 - Mircea Lucescu ar putea fi conectat la o inimă artificială: medicii decid dacă îl OPEREAZĂ astăzi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News











