”Pandurii”, învinși de ”daco-geți” la Târgu Jiu

pandurii
Criza de formă a formației Pandurii Târgu Jiu se adâncește. Gorjenii au pierdut cu 2-0 pe teren propriu în fața grupării Daco-Getica București și se apropie tot mai mult de zona roșie a clasamentului din Liga 2.
Cu toate că în remiza de la Mioveni, scor 2-2, de săptămâna trecută, ”pandurii” au arătat bine, reușind un joc peste așteptări, astăzi, pe sinteticul din Târgu Jiu, oamenii lui Adrian Bogoi au arătat că sunt încă departe de forma dorită.Daco-Getica, o rivală a gorjenilor în lupta pentru evitarea retrogradării, a controlat partida și a deschis scorul în finalul primei reprize, prin Nica. Pandurii a irosit câteva bune ocazii de gol, însă de marcat au marcat tot oaspeții, prin Stănescu, în minutul 78.Este a doua înfrângere consecutivă a Pandurilor pe teren propriu cu scorul de 2-0 pe teren propriu, după cea suferită în primul meci oficial din 2019, cu Petrolul. În prima parte a sezonului, gorjenii reușiseră să înscrie în fiecare meci jucat la Târgu Jiu.Echipa ”alb-albastră” este în continuare pe locul 10 în clasament, cu 29 de puncte, la 6 ”lungimi” peste zona retrogradării. Pentru Pandurii urmează o deplasare grea, la Constanța, cu Farul, care se află sub linia roșie, cu 23 de puncte.
Citește și:
- 16:48 - Performanță spectaculoasă pentru un român în Formula 4!
- 19:33 - Cristian Chivu, desemnat antrenorul sezonului în Serie A după ce a câștigat eventul cu Inter Milano
- 14:31 - Final de eră la Manchester City. Pep Guardiola pleacă după 10 ani și 20 de trofee cucerite
- 12:40 - Surprize majore în lotul Angliei pentru Mondiale. Tuchel lasă în afară nume importante și mizează pe decizii neașteptate
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News














