FOTBAL: POLI IAȘI - DINAMO 2-2, ÎN SUPERLIGĂ

FOTBAL: POLI IAȘI - DINAMO 2-2, ÎN SUPERLIGĂ
Dinamo a deschis rapid scorul în Copou
Politehnica Iaşi a terminat la egalitate cu Dinamo Bucureşti, 2-2 (2-1), luni seara, pe teren propriu, în ultimul meci din etapa a 5-a a Superligii de fotbal.
Dinamo a deschis rapid scorul în Copou, prin kosovarul Astrit Selmani (3 - penalty). Tot el fusese faultat de fundaşul Nicolas Samayoa în careu, după 20 de secunde de joc, în urma unei gafe a guatemalezului.
Gazdele au egalat peste zece minute, printr-un şut expediat de Mihai Bordeianu (13), de la circa 30 de metri, deviat de Eddy Gnahore.
Poli Iaşi a intrat în avantaj la pauză, după ce Nicolas Samayoa şi-a răscumpărat greşeala şi a marcat după un corner (45+4).
Dinamo a egalat prin autogolul lui Todor Todoroski (57), care a respins nefericit în propria poartă centrarea lui Maxime Sivis.
Dinamo putea obţine victoria, dar Antonio Borduşanu (75) a trimis mingea în bară.
Citește și:
- 21:24 - Mircea Lucescu, condus pe ultimul drum vineri: unde va fi înmormântat și la ce oră au loc onorurile militare
- 18:41 - Istvan Kovacs merge la Campionatul Mondial din 2026! Trei arbitri români, confirmați oficial pentru turneul final din America
- 16:06 - Scandal uriaș după Barcelona – Atletico: catalanii vor plângere la UEFA împotriva lui Istvan Kovacs
- 20:32 - Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi la Linz! Când joacă Sorana Cîrstea pentru un loc în top 8
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News











