Un bărbat din Gorj, care era în arest la domiciliu, a condus fără permis şi a tăiat anvelopele unor autoturisme

Un bărbat din Gorj, care era în arest la domiciliu, a condus fără permis şi a tăiat anvelopele unor autoturisme
Reţinut de poliţişti
Un bărbat în vârstă de 43 de ani din comuna Runcu, judeţul Gorj, a fost reţinut de poliţişti după ce a tăiat anvelopele a cinci autoturisme şi a condus o maşină fără permis, deşi se afla în arest la domiciliu.
Evenimentul s-ar fi produs weekendul trecut, în noaptea de sâmbătă spre duminică, când bărbatul ar fi distrus prin tăiere/înțepare anvelopele a cinci autoturisme care se aflau parcate pe raza localității Runcu.
De asemenea, bărbatul ar fi condus un autoturism pe drumurile publice fără a poseda permis de conducere, încălcând totodată măsura preventivă a arestului la domiciliu, dispusă de Judecătoria Târgu Jiu, într-o altă cauză penală.
„Polițiștii continuă cercetările în vederea documentării activității infracționale, sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Târgu Jiu”, arată IPJ Gorj.
Sursa: Realitatea de Gorj
Citește și:
- 09:16 - Ora 10:00 - Protest pașnic în fața CNA, după suspendarea licenței Realitatea Plus. Forțele de ordine sunt deja mobilizate în jurul instituției
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News











