Șeful Direcției Agricole Gorj, anchetat pentru luare de mită

dan tansescu
Procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție – Serviciul Teritorial Craiova îl cercetează penal pe Dan Tănăsescu, directorul executiv al Direcției pentru Agricultură Județeană Gorj.
Tănăsescu este sub control judiciar pe cauțiune, pe o perioadă de 60 de zile, fiind acuzat de luare de mită.Dan Tănăsescu a fost prins în flagrant în timp ce primea mită suma de 2.000 de lei.Banii respectivi au fost pretinși și primiți de inculpat în scopul realizării demersurilor necesare obținerii, de către acea persoană, a subvenției pentru programul „Ajutor de minimis pentru aplicarea programului de susținere a produsului tomate în spații protejate”.Inculpatul Tănăsescu Dan va depune o cauțiune în valoare de 50.000 lei, care va fi consemnată pe numele inculpatului la dispoziția Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție – Direcția Națională Anticorupție sau prin constituirea unei garanții reale, mobiliare ori imobiliare.
Citește și:
- 18:25 - Urmărire ca-n filme în Gorj: copil de 14 ani la volan, încurajat de tată să fugă de poliție
- 17:44 - Victorie pentru Realitatea PLUS: Curtea de Apel București a decis să suspende decizia CNA prin care se ridică licența postului. Televiziunea Poporului NU se închide
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News











