Înghesuială pentru postul de prefect de Gorj. 12 dosare depuse de membrii USR

Înghesuială pentru postul de prefect de Gorj. 12 dosare depuse de membrii USR
În județul Gorj, postul de prefect revine USR-ului, în urma negocierilor purtate săptămâna trecută
12 dosare au fost depuse pentru funcția de prefect al județului Gorj, președintele USR Gorj, Radu Miriță, menționând că în urma selecției și a interviului, a fost întocmită o listă cu propunerile din județ, urmând a fi luată o decizie finală în acest sens.
Dintre cele 12 persoane care au pregătit dosarele, trei au renunțat chiar înainte de a participa la interviu.„12 persoane au depus dosarele. Până la momentul organizării interviului, trei și-au retras dosarul. Dintre cei nouă rămași, șapte sunt membri USR Gorj și două persoane din afara partidului. Acum, avem o listă pe care am trimis-o către conducerea națională a partidului și vom reveni cu un răspuns pentru opinia publică”, a spus pentru Radio Târgu Jiu, președintele USR Gorj, Radu Miriță.În județul Gorj, postul de prefect revine USR-ului, în urma negocierilor purtate săptămâna trecută.Sursa: Realitatea de Gorj
Citește și:
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News











