Advertising
GUVERNUL PERMITE CONDUCEREA ÎN ROMÂNIA FĂRĂ PERMIS INTERNAȚIONAL PENTRU CETĂȚENII DIN STATELE PARTENERE NATO ȘI OCDE

GUVERNUL PERMITE CONDUCEREA ÎN ROMÂNIA FĂRĂ PERMIS INTERNAȚIONAL PENTRU CETĂȚENII DIN STATELE PARTENERE NATO ȘI OCDE
Scris de Realitatea de Gorj Publicat: 28 ian. 2025, 16:52
Guvernul României a adoptat marți o ordonanță care permite cetățenilor din statele membre NATO și OCDE, precum și celor din țări cu care România are parteneriate strategice, să conducă autovehicule pe drumurile publice fără a fi condiționați de deținerea unui permis de conducere internațional.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:06Atac american în Caraibe: doi bărbați au murit după ce o ambarcațiune suspectată de trafic de droguri a fost lovită - VIDEO
- 08:01Peștele periculos care bagă în sperieți turiștii din Grecia: poate provoca răni grave - VIDEO
- 21:38Misiune contracronometru în Cheile Bicazului. Salvamontiștii caută doi turiști care s-au rătăcit într-o zona cu pericol de cădere în gol
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News


























