Advertising
Gorj: Reţinuţi după ce au furat din casa unei bătrâne din Târgu Jiu
2 mar. 2022, 13:40
Gorj: Reţinuţi după ce au furat din casa unei bătrâne din Târgu Jiu
Articol scris de Scris de Ionut Jifcu
Prejudiciul cauzat fiind de 1.000 de lei
Doi tineri, între care un minor în vârstă de 16 ani, ambii din municipiul Târgu Jiu, au fost reținuți de către polițiști, fiind acuzați de comiterea infracțiunii de furt calificat.
Aceștia împreună cu un minor, în vârstă de 13 ani, din localitate, în perioada 28 februarie - 1 martie, ar fi pătruns în casa unei femei, de 71 de ani, din municipiul Târgu Jiu, de unde au furat un sistem audio, prejudiciul cauzat fiind de 1.000 de lei.
Marți, doi tineri, unul în vârstă de 19 ani, celălalt de 16 ani, au fost reținuți pentru 24 de ore, iar astăzi vor fi prezentați Parchetului de pe lângă Judecătoria Târgu Jiu, cu propuneri legale.
Sursa: Realitatea de Gorj
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News














