Advertising
Anunț de la Ministerul Educației. Elevii din Focșani, în singurătate în Dubai, așteaptă repatrierea

Sorin Ion, secretarul de stat în Ministerul Educației și Cercetării
Scris deRealitatea de Gorj
Publicat2 mar. 2026, 11:31
Sursărealitatea.net
Cei 28 de elevi români din Focșani blocați în Dubai după închiderea spațiului aerian din Orientul Mijlociu se află „în siguranță”, a transmis, luni, secretarului de stat în Ministerul Educației Sorin Ion. Elevii însoțiți de două profesoare trebuiau să ajungă duminică acasă, dar au rămas blocați în hoteluri, sub pază, în așteptarea unor decizii oficiale.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:52Transfăgărășanul va fi închis temporar, miercuri, pentru filmări
- 13:27PSD anunță că este gata să preia guvernarea după consultările cu Nicușor Dan: „Orice zi pierdută aduce minus în viața românilor”
- 12:05Antonela Roccuzzo, mesaj care a topit internetul după meciul lui Messi de la Mondial
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News


























