Gorj: Un tânăr dat dispărut a fost găsit spânzurat, într-o pădure

Gorj: Un tânăr dat dispărut a fost găsit spânzurat, într-o pădure
O anchetă a fost deschisă de poliţie.
Un bărbat în vârstă de 30 de ani, din oraşul gorjean Bumbeşti-Jiu, dat dispărut de familie încă din data de 2 ianuarie, a fost găsit spânzurat într-o pădure, din apropierea localităţii.
Bărbatul, Nicolae Adrian Benga, a fost găsit de echipele de căutare formate din polițiști, jandarmi, pompieri, voluntari și lucrători din cadrul Salvamont Gorj.
O anchetă a fost deschisă de poliţie.
„Acesta a fost identificat în localitatea Pleșa din orașul Bumbești-Jiu, la o distanță de aproximativ un kilometru de locuință, într-o zonă împădurită.
Trupul neînsuflețit va fi transportat la Serviciul de Medicină Legală Gorj, în vederea efectuării necropsiei.
În cauză a fost întocmit dosar penal, în cadrul căruia se efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă”, transmite IPJ Gorj.
Sursa: Realitatea de Gorj
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:01 - Criză la pompe: stații fără motorină după ieftiniri record, apoi scumpiri bruște de până la 50 de bani pe litru
- 20:03 - România rămâne în urmă la infrastructură: doar 131 km de autostradă inaugurați și zeci de mii de kilometri de drumuri degradate
- 20:00 - Donald Trump avertizează Iranul: „Timpul nu este de partea lor”. Pentagonul anunță extinderea blocadei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News














