Victor Ponta: ”Schema de sprijin pentru Complexul Energetic Oltenia nu se va realiza”
20 oct. 2019, 08:51
Actualizat: 20 oct. 2019, 08:51

Victor Ponta Targu Jiu
Articol scris de Scris de Breazu sorin
Liderul Pro România, deputatul de Gorj Victor Ponta, spune că șansele de salvare ale Complexului Energetic Oltenia se leagă de performanța proprie, nu de încă un ajutor din afară.
”Trebuie să revenim la profesioniști, oamenii puși de la partid sunt o ciumă pentru CEO”, crede Ponta într-un interviu pentru Radio Infinit.Fostul premier crede că schema de salvare și transformare a Complexului Energetic Oltenia ”este o minciună”.”Propunerea lor a fost greșită și sortită eșecului de la bun început”, a mai afirmat fostul prim-ministru, care nu agreează nici ideea PNL de desființare a Ministerului Energiei.
Citește și:
- 15:05 - Nicușor Dan, victimă în propriul anturaj? Ion Cristoiu explică cine i-a „vândut” președintelui iluzia unui succes american
- 11:35 - „Prim-ministrul” Nicușor Dan și rezista de la Externe, gafe pe linie
- 11:24 - Atac cu drone și rachete asupra unei uzine strategice din Rusia
- 10:59 - Marco Rubio ar putea veni la București în acest an - SURSE
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News











