Advertising
Călin Georgescu, după ieșirea de la instanță: „Justiția ține de conștiință. Întoarceți-vă la Dumnezeu”

Călin Georgescu, după ieșirea de la instanță: „Justiția ține de conștiință. Întoarceți-vă la Dumnezeu”
Scris deRealitatea de Gorj
Publicat17 mar. 2026, 09:26
Sursărealitatea.net
Este zi decisivă pentru Călin Georgescu, care a ajuns în această dimineață la Judecătoria Sectorului 1 pentru începerea judecății pe fond în primul dosar în care este plasat sub control judiciar. Susținut de zeci de oameni, Georgescu și avocatul său au făcut primele declarații după termen, subliniind necesitatea clarificării opiniilor judecătorilor, dar și rolul moral al justiției în societate.
Citește și
- 22:01Nicușor Dan, după consultările cu liderii politici: ”Se conturează varianta unui guvern minoritar”
- 17:37Negocieri la Cotroceni. Ce variante ar putea alege președintele Nicușor Dan pentru noul guvern
- 16:52Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
- 16:19Călin Georgescu intervine în ziua consultărilor cruciale. ”Un guvern depărtat de voia lui Dumnezeu va cădea oricum”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News


























