Advertising
Benjamin Netanyahu: „Atacul asupra Iranului era obligatoriu pentru a preveni o catastrofă”

Premierul Israelului, Benjamin Netanyahu
Scris deRealitatea de Gorj
Publicat3 mar. 2026, 08:22
Sursărealitatea.net
Premierul israelian Benjamin Netanyahu a transmis că era obligatoriu ca Israelul, alături de America, să atace acum Iranul pentru a preveni o catastrofă. Acesta a transmis că iranienii aveau ca obiectiv să distrugă America, motiv pentru care și-au construit buncăre subterane care ajutau la programul acestora de bombe atomice. Oficialul a adăugat că era nevoie de un președinte ca Donald Trump pentru a începe această operațiune împotriva Iranului.
Citește și
- 17:37Negocieri la Cotroceni. Ce variante ar putea alege președintele Nicușor Dan pentru noul guvern
- 16:52Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
- 16:19Călin Georgescu intervine în ziua consultărilor cruciale. ”Un guvern depărtat de voia lui Dumnezeu va cădea oricum”
- 15:28PNL pune condiții pentru votarea guvernului PSD. Decizia se va lua în ședința liberalilor - SURSE
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News


























