O primărie din Gorj n-are bani să plătească hârtia pe care a folosit-o
3 nov. 2019, 10:30
Actualizat: 3 nov. 2019, 10:30

crușeț
Articol scris de Scris de Breazu sorin
Primăria comunei gorjene Crușeț are datorii vechi de șapte ani către diferiți furnizori, în valoare de 1 milion de lei, pentru achiziția de coli de hârtie, felicitări, motorină și echipamente electronice.
Între timp, banii primiți de la buget de către Primăria Crușeț ajung doar pentru funcționarea instituțiilor, nu și pentru plățile din urmă.Mai multe companii au dat deja în judecată instituția din comuna gorjeană, care are peste 300 de facturi neachitate în acest moment.
Citește și:
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
- 14:41 - Alertă cibernetică: rețea de spionaj a Rusiei, destructurată de FBI și cu ajutorul SRI. Nicușor Dan: „Continuă războiul hibrid”
- 14:38 - George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News











