Advertising
George Simion, surprins de echipamentele militare fabricate în România: „Aici ar trebui să meargă banii, nu spre Rheinmetall”-VIDEO
14 mai 2026, 21:47

George Simion, liderul AUR
Sursă: realitatea.net
Președintele AUR, George Simion, a mers, joi, în vizită la standul României de la expoziția internațională „Black Sea Defense, Aerospace and Security – BSDA 2026”.
Liderul AUR a fost surpins de echipamentele militare produse de companiile românești, care în ciuda tehnologiilor de ultimă generație nu au fost incluse în programul SAFE.
”Produs în România- am rămas surprins să văd echipamentele militare făcute de români. Aici ar trebui să meargă banii, nu spre Rheinmetall”, a scris George Simion pe Facebook.
Dialogul președintelui AUR cu reprezentanții companiilor românești poate fi urmărit, aici:
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:43 - Negocieri pe genunchi la Bruxelles: Guvernul încearcă să recupereze cele 4,9 miliarde de euro din PNRR
- 21:31 - Reformatorii lui Bolojan, prinși cu șpăgi de zeci de mii de dolari. Dezvăluiri incendiare despre sinecuriștii pentru care premierul închide ochii
- 18:04 - Ion Cristoiu, despre anormalul devenit normal: „Consultările cu AUR sunt obligație constituțională”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News














