Doi pietoni, în spital, după ce au fost loviți de două mașini, la Târgu Jiu
30 sept. 2019, 10:05
Actualizat: 30 sept. 2019, 10:05

accident_ambulanta_poza_buna_32039600_4_89150800
Articol scris de Scris de Fantaziu Ionut
Două accidente rutiere cu pietoni s-au produs în această dimineață pe străzile din Târgu Jiu.
Mai întâi, o femeie de 40 de ani a fost călcată pe trecerea de pietoni de o mașină condusă de un bărbat de 72 de ani, din București. Victima a ajuns la spital, iar șoferul e cercetat penal pentru vătămare corporală din culpă.Într-un incident separat, produs câteva minute mai târziu, un bărbat de 43 de ani a fost lovit, pe o trecere de pietoni de pe strada Luncilor, de o mașină condusă de o femeie de 35 de ani, tot din Târgu Jiu.Și în acest caz, pietonul a fost transportat la spital.
Citește și:
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Gorj și pe Google News










