Pandurii Târgu Jiu își continuă seria dezastruoasă în liga secundă. Gorjenii au cedat azi cu 0-4 la București, în fața Rapidului, și rămân codașa diviziei.

Hlistei a deschis scorul în minutul 8, iar Drăghiceanu, același Hlistei și Labeau au consfințit rezultatul final în spațiul a doar câteva minute, la mijlocul reprizei secunde.

Pandurii Târgu Jiu nu a reușit să marcheze niciun gol în ultimele patru meciuri și le-a pierdut pe ultimele cinci, având doar șapte puncte adunate în 17 etape.

Lucrurile nu merg bine nici pentru cealaltă echipă a orașului, Viitorul Pandurii, care a remizat azi, 1-1, cu Csikszereda, dar rămâne pe locul 11 clasament, la doar trei puncte de zona retrogradării.

Pandurii joacă etapa viitoare acasă, la Târgu Jiu, cu Concordia Chiajna, în ultimul meci din turul campionatului.

Articolul precedentTrei puști din Gorj, arestați după ce au furat țigări și o sticlă de coniac
Articolul următorNoi proteste ale minerilor din Gorj?