După ce au învins liderul Sportul Snagov, pe teren propriu, echipa gorjeană n-a reușit un meci prea strălucit la Balotești, unde a pierdut cu 2-1.

Toate cele trei goluri au fost marcate în prima repriză. Ilfovenii au deschis scorul prin Vasile Mihai, în minutul 10, însă Philippe Nsiah – eroul din victoria cu Snagovul – a reușit să egaleze imediat, după un corner.

Prima jumătate de oră de meci s-a încheiat cu reușita decisivă a confruntării, semnată de Alexandru Stoica.

Pandurilor nu le priește aerul din Ilfov, cedând și în cealaltă vizită făcută aici în acest sezon, în urmă cu două săptămâni, la Clinceni, cu 1-4.

După 13 etape, Pandurii ocupă un confortabil loc 8 în clasamentul ligii secunde, la 10 puncte distanță de ocupanta ultimului loc retrogradabil, ocupat chiar de Balotești.

Lider rămâne Sportul Snagov, care are 9 puncte în fața gorjenilor.

Articolul precedentUn lăutar din Gorj s-a trezit cu ANAF-ul la poartă
Articolul următorLucrări importante în Gorj: Se reabilitează DN 67D: Târgu Jiu – Tismana – Baia de Aramă