Divizionara secundă Pandurii Târgu Jiu a obținut primul succes din 2020: 4-1 cu Jiul Rovinari.

După remiza cu Vulturii Fărcășești, într-o serie de partide amicale disputate cu adversari din județ, echipa-fanion a Gorjului a câștigat azi, nu fără emoții, în fața Jiului Rovinari.

Toate golurile Pandurilor au venit după pauză, prima repriză fiind câștigată de echipa de Liga 4.

Antrenorii ambelor echipe au făcut numeroase schimbări, iar diferența de nivel a început să se vadă. Jiul și-a dat un autogol, iar Andrei Șendroiu – una dintre speranțele echipei din Târgu Jiu – a marcat apoi de două ori și a pasat decisiv pentru golul de 4-1.

Pandurii încearcă să strângă rândurile, după un tur de campionat dezastruos în Liga 2, încheiat pe ultimul loc și cu șanse minime de a evita retrogradarea.