Gorjenii au câștigat clar primul meci al returului din Liga 2, impunându-se cu 2-0 în fața băcăuanilor de la Aerostar Bacău, pe teren propriu.

După dezastrul de la mijlocul săptămânii, când au pierdut pe sinteticul din Târgu Jiu cu 1-5 în fața grupării Universitatea Cluj, oamenii lui Adrian Bogoi le-au oferit suporterilor o victorie de 1 decembrie.

După o primă repriză echilibrată și fără goluri, Pandurii a deschis scorul în minutul 52, prin Tudoran, care a transformat un penalty obținut de Vodă.

Victoria ”alb-albaștrilor” a fost asigurată de reușita golgheterului Pârvulescu, care și-a trecut din nou numele pe lista marcatorilor, de această dată după ce a executat perfect o lovitură liberă de la 25 de metri.

Pandurii câștigase în fața celor de la Aerostar și la Bacău, în debutul sezonului, cu 1-0.

După 20 de etape disputate în Liga 2, Pandurii ocupă locul 8, la egalitate de puncte cu Energeticianul și UTA.