În etapa a 13-a a Ligii 2 de fotbal s-au întâlnit, în această dimineață, la Miercurea Ciuc, FK Csikszereda și Viitorul Târgu Jiu.

Harghitenii s-au impus fără mari emoții, scor 3-1, la pauză 2-1. Gazdele au deschis scorul în minutul 8, prin Ivanovici. Ciprian Rus a marcat golul oltenilor, în minutul 12, iar Kovacs a stabilit scorul pauzei, după reușita din minutul 35. Rezultatul final a fost consemnat în minutul 90, după golul marcat de Hernando. Cu acest succes, Miercurea Ciuc a urcat pe locul 9 în clasament, cu 19 puncte, iar gorjenii sunt pe locul 14, cu tot atâtea puncte.

Articolul precedentPeste 8.000 de cazuri noi de infectare cu SARS-COV-2! Situația în fiecare județ
Articolul următorInterpretul de muzica populară Petrică Mâțu Stoian internat de urgență