Pandurii Târgu Jiu, amenințată cu falimentul și desființarea, a mai pierdut un meci în Liga 2, 0-1 cu echipa fiului lui Liviu Dragnea, Turris Turnu Măgurele.

Singurul gol al meciului a fost marcat după o oră de joc, de Cristian Ciobanu, după o fază banală de atac. Teleormănenii țintesc promovarea în prima ligă în acest sezon. În tur, Turris câștigase tot prin goluri marcate în repriza secundă, cu 2-0.

Gorjenii, care în turul campionatului au câștigat doar un meci și au strâns doar 8 puncte, au început prost și returul.

Mai grav este că echipa din Târgu Jiu ar putea să nu termine campionatul, clubul atacând decizia Tribunalului Gorj de a declara falimentul Pandurilor.

Săptămâna viitoare, Pandurii – codașa Ligii 2 – joacă la Timișoara, cu ASU Politehnica, ultimul meci înainte de pauza de iarnă.

Articolul precedentS-a umflat Gilortul! Încă o victorie pentru echipa din Târgu Cărbunești
Articolul următorMai multe mii de gorjeni, la parada de 1 Decembrie de la Târgu Jiu